רומא איטליה עבור לעמוד הצעות לאיטליה »

רומא
הרכב
נוסעים:
בחר
בחר
בחר
מצא את הדילים הזולים ביותר
מלונות מומלצים
ברומא

טיסות לרומא – עיר ה"נצח"

רומא בירת איטליה קרויה בפי רבים עיר ה"נצח" ולא בכדי, על פי עדויות היסטוריות, העיר רומא הוקמה לפני כ – 3,000 שנה והיוותה את אחד המרכזיים העיקריים לסחר ולתרבות באירופה כולה, גם לאחר נפילתה של האימפריה הרומית. ניתן לומר כי ייחודה של רומא מתבטא באיזון המוצלח בין ישן לחדש. העיר רומא שזורה במבנים עתיקים ומרהיבים כגון מרחצאות קרקלה, הקולוסאום, הפנתאון ועוד אינספור מבנים מרהיבים ביופיים אשר היוו השראה ללא מעט סרטים כגון "לה דולצ'ה ויטה" של פדריקו פליני . יחד עם זאת רומא מהווה את אחת הערים המתקדמות ביותר בעולם בכל הנוגע לאופנה, ספורט וכמובן אוכל משובח. מהי הדרך הטובה ביותר לטוס אל רומא? ומה אסור לפספס בעת הביקור בעיר? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

כל הדרכים מובילות אל רומא

החודשים האידיאליים לטוס לרומא הם חודשי האביב (מאי ואילך) והקיץ (יולי-אוגוסט) שכן מזג האוויר נעים במיוחד ודי זהה לאקלים הישראלי. יחד עם זאת, מכיוון שמדובר בעונה המבוקשת ביותר, ולא רק על ידי ישראלים אלא על ידי תיירים מכל העולם, על מנת להוזיל עלויות, מומלץ להגיע באמצעות טיסות צ'רטר לרומא אשר מאפשרות חיסכון כולל ולא רק בכרטיסי הטיסה, אלא גם לרוב מדובר בחבילת נופש הכוללת גם את השהייה באחד המלונות בעיר. טיסות שכר לרומא נוחתות בנמל התעופה ליאונרדו דה וינצ'י (נמל פיומיצ'ינו לשעבר) או נוחתות בשדה התעופה קיאמפינו. רומא, כמו כל עיר אירופאית מתקדמת, מסבירה את פניה לתושבים ולתיירים ומציעה מגוון רחב של תחבורה ציבורית נוחה הכוללת רכבת אקספרס, אוטובוסים, מוניות ועוד.

"רומא לא נבנתה ביום אחד" או מה לא לפספס

ברוחה של האמרה המפורסמת "רומא לא נבנתה ביום אחד", יש כל כך הרבה אטרקציות שחובה לראות ולחוות. יחד עם זאת, מרבית החופשות הן לפרק זמן קצוב לכן, מומלץ לתכנן מראש את כל האתרים בעיר בהם אתם מעוניינים לבקר. הנה כמה מן האתרים שמומלץ לבקר בהם:• מוזיאון הוותיקן – מוזיאון הוותיקן הכולל מספר מבנים אשר מכילים אינספור יצירות אמנות מרהיבות ביופיין, כאשר גולת הכותרת היא כמובן הקפלה הסיסטינית אשר נוצרה על ידי מיכאלאנג'לו, אחד האמנים המשפיעים ביותר מתקופת הרנסנאס ועד היום. מעבר לקפלה הסיסטינית ניתן למצוא במוזיאון הוותיקן יצירות אומנות נוספות כגון הציור המפורסם של קאראווג'ו "ההורדה מהצלב" ועוד רבים אחרים.• הקולוסאום– הקולוסאום הוא המקום בו נערכו קרבות הגלדיאטורים המפורסמים. מדובר במבנה עתיק המהווה את אחד הסמלים המובהקים של רומא. • מזרקת המשאלות – מדובר באחת המזרקות המפורסמות ביותר בעולם. סביב מזרקת המשאלות הממוקמת בפונטנה די טרבי נוצרה אגדה הסוברת כי אדם אשר שותה ממי המזרקה או מטיל מטבע לתוכה, יחזור לבקר בעיר.